ASP.Net MVC Öğreniyorum Maceram

Günümüzde bir teknolojinin öğrenmenin en kolay yolu, herhangi bir eğitimim kurumunda eğitim almaktan geçmektedir. Eğer öyle bir şansınız yok ise, durumu biraz daha zorlaştırarak kitap alıp, zaman ayırıp, örnekleri incelemek ve uygulamak yapmaktan geçmektedir. Ama öğrenmek istediğiniz teknoloji ile ilgili kitap(En iyi bildiğiniz dilde) yok ise, öğrenme süreci maceracı ruhunuza kalmıştır.

Geliştirici olarak sürekli yeni bir maceracı ruha ihtiyaç duymaktayız. PDC2008 sonrası, benim de yeni bir ruha ihtiyacım olmuştu. PDC2008 konferansı gelecek 5 yıl ve sonrası süreçlerin temellerini oluşturacak birçok teknoloji anlamıştır. PDC2008 ile takip etmeye başlamış
olduğum teknolojilerin başında ASP.Net MVC ve Windows Azure gelmektedir. 

Maceracı ruh, bir geliştiricinin en önemli özelliğidir.

2008 yılından başlayan maceram, 2010 yılına gelindiğinde takip etmiş olduğum teknolojiler hakkında anlatabileceğim bilgiler olduğunu düşünerek, NedirTv desteği ile ASP.Net MVC Öğreniyorum video serisini  başlatmış bulunmaktayım. Aşağıda ASP.Net MVC Öğreniyorum video serisi ile ilgil bağlantılar bulunmaktadır.

 “ASP.Net MVC Öğreniyorum” serisi 19 video,20 blog içeriği ve bir uygulama projesinde oluşmaktadır.

ASP.Net MVC Öğreniyorum video serisi sürecinde ASP.Net MVC 2  ve 3 sürümlerin geçiş dönemine gelmesi, ASP.Net MVC 3 bilgilerimi anlatabileceğim ASP.NET MVC 3 RC Sürümüne Bakış” internet seminerinin temellerini oluşturmuştur. Aşağıda ASP.NET MVC 3 RC
Sürümüne Bakış
internet semineri ile ilgili metrayeller ilgili bağlantılar bulunmaktadır.

Video kayıt / http://bit.ly/ASPNetMVC3WebinerVideo

İnternet Semineri sunumu /  http://www.ibrahimatay.com/post/2011/01/asp-net-mvc-3-rc-surumune-bakis-webiner-notlari/

uygulama kaynak kodları / http://bit.ly/ASPNetMVC3Samples

ASP.Net MVC uygulama geliştirme konularındaki paylaşımlarıma yeni bir bağlantı yaratarak, ASP.Net gelişitircinin bilmesi gereken konulardan bir olan IIS ile ilgili olarak Yazılımcılar için IIS 7 ve IIS 7.5 Yenilikleri ve Kolaylıkları internet seminerini sunmuş bulunmaktayım.

Web uygulama geliştirilmesi konunusunda yapmış olduğum paylaşımları kişilere anlatmak amacı ile Istanul Gelişim üniversitesinde ASP.Net MVC 4 ‘e Giriş konulu seminer verdim.

 

ASP.Net MVC 4 sürümün kullancılara beta ve RC sürümlerin sunulması ve yeniliklerin şekillenmesi ile birlikte üç internet seminerinden oluşan, seri çalışmasına sunmuş bulunmaktayım. ASP.Net MVC 4 internet seminerleri serisi YazılımDevi ile başlayarak Yazgeliştir topluğu ile devam edilmiştir. Aşağıda ASP.Net MVC 4 internet semineri ile ilgili bağlantıları bulabilirsiniz.

ASP.Net MVC 4 ‘ e Giriş / http://www.ibrahimatay.com/post/2012/01/asp-net-mvc-4-e-giris-internet-semineri-notlari/

ASP.Net MVC 4 ile Web Uygulaması Geliştirmek  / http://www.ibrahimatay.com/post/2012/06/asp-net-mvc-4-ve-gelismis-ozelliklerinin-kullanilmasi-internet-semineri/

ASP.Net MVC 4 ve Gelişmiş Özelliklerinin Kullanılması  / http://www.ibrahimatay.com/post/2012/07/asp-net-mvc-4-ve-gelismis-ozelliklerinin-kullanilmasi-internet-seminer-notlari/

ASP.Net MVC teknolojisi ile ilgili olarak 2010 yılında başlamış olduğum paylaşımlarım, 19 video oluşan eğitim serisi, ASP.Net MVC sürümlerine özel olarak 4 internet semineri ve konu ile ilgili birçok makale yayınlamış bulunmaktayım. Bu yazılı ile ASP.Net MVC konusunda çalışma yapmak isteyen kişilere kaynak listesi paylaşmış bulunmaktayım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *