Kadir ÇAMOGLU ile Bilişim Sektöründe Eğitim ve Kitaplar Söyleşisi

Zaman sürekli değişiyor. Geçmişte sokaklarda oynadığımız, koştuğumuz günler geride kaldı. 80‘li yılların sonunda evlere giren bilgisayarlar, önce oyun ardından hobi amaçlı olma yolunda ilerledi. Günümüzde çocuklar, sanal ortamlarda oynanan ve sadece mesajlaşma penceresinden konuşulan oyunlar oynamakta. 

Günümüzde sektör haline gelen bilişim sektörü, hobi olmakta çıkarak, profesyonellerin yetiştirme yolunda ilerlemektedir. Gelişen sektör; kitaplar, liseler ve üniversiteler ile yeni birçok meslek dallarını oluşturdu.

Bilişim sektöründe önemli bir konu ise, teknik eleman yetiştirme sürecidir. Günümüzde lise ve üniversiteler ile birçok kişi eğitim ve sonucunda diploma almakta. Alınan diplomalar sadece çevrelenip, duvarda kalması sektör için problem haline gelmektedir. 

Nedir?tv olarak, bilişim sektöründe eğitim ve kitaplar ilgili olarak Kadir ÇAMOĞLU ile söyleşi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Söyleşide teknik eleman yetiştirme süreçlerinde meydana gelen problemler ile ilgili olarak bilgiler verilmiştir.

Katkılarından dolayı, Kadir ÇAMOĞLU teşekkür ederiz.

Kadi ÇAMOGLU ile ilgili
http://tr.linkedin.com/pub/kadir-camoglu/b/590/492/

Tek Kisilik Yazilimevli
http://www.chip.com.tr/blog/kadircamoglu/

Kadir ÇAMOGLU’nun Blog
http://kadir-camoglu.blogspot.com/

Kodlama Standartlari
http://www.ibrahimatay.com/docs/tiks/TiKS-VB-v1-0.pdf
http://www.ibrahimatay.com/docs/tiks/TiKS-CS-v1-0.pdf

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *