Windows Azure Platform Başlarken Internet Semineri Notları

Uygulama geliştirme süreci sürekli farklılaşmaktadır. Gelişen süreç, yapılan hatalar ve alınan dersler yeni çözümler olarak, karşımıza çıkmaktadır.  Oluşturulan çözümler, geliştirilen uygulamaların başarılı ve performanslı olarak kullanılmasını amaçlamıştır.

İş süreçlerinin başarılı ve performanslı olarak, devamlılığını sağlama amacı ile Cloud Computing mimari çözümü oluşturulmuştur.

Günümüze kadar birçok uygulama geliştirme çözümü kullanılmaktadır. Kullanılan çözümler, günün şartlarına uygun olarak seçilmektedir. İçerisinde bulunduğumuz dönem de alt yapı, güvenli ve depolama gereksinimleri farklıklar göstermesi, gerçekleştirilen iş süreçlerini zora sokmaktadır.

Geçtiğimiz tarihlerde “A’dan Z’ye Windows Azure ile Uygulama Süreçleri” isimli yazılı ile gerçekleştirilecek olan Windows Azure Platform internet seminerleri hakkında bilgiler vermiştim. Geçtiğimiz hafta ise, “Windows Azure Platform Başlarken” ile internet seminer serisi başlatılmıştır.

Gerçekleştirilen internet seminerinde uygulama geliştirme, sunma aşamalarında ortaya
çıkan problemlerin, Windows Azure Platform ‘un kullanarak, nasıl aşılabileceği hakkında bilgiler verilmiştir. Windows Azure Platform ile ilgili gerçekleştirilen internet seminerlerine katılmak için “A’dan Z’ye Windows Azure ile Uygulama Süreçleri” yazısında bulunan katılım
bağlantılarını kullanmanızı gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *