Windows Azure Media Service ile Video Yayıncılığı – 2 İnternet Semineri Notları

Gelişim devam ediyor. Internet, insan hayatındaki önemi sürekli artıyor. Geçmişte arkadaşlarınız ile buluşmak için yapılan planlar, sosyal ağlarda iletişim kurularak gerçekleştirilebiliyor. Yaşanılan anları kayıt etmek, fotoğraf ya da video çekmek hayatın parçası haline geldi.

Sosyal hayatın her parçası bir gün iş sürecinin parçası haline gelmektedir. Kişilerin sosyal hayatlarında yapmış oldukları video paylaşımlar, zaman içerisinde reklam ve eğitim materyal olarak dağıtılır hale gelmektedir. Söz konusu süreç de çeşitli video yayınlama sistemleri
kullanılmaktadır.

Geçtiğimiz günler de  “Windows Azure Media Service ile Video Yayıncılığı İnternet Seminerleri” isimli yazı ile Windows Azure Platform içerisinde bulunan video yayınlama aracı olan, Windows Azure Media Service ile ilgili internet seminer serisi hazırlayacağımı belirtmiştim. Yazılı vasıtası ile de serisinin son bölümü olan “Windows Azure Media Service ile Video Yayıncılığı – 2” internet seminer materyallerini sizler ile paylaşmaktayım.

Alternatif Video Adresi: https://vimeo.com/69530492

Gerçekleştirilen internet seminerinde Windows Azure Media Service konusun ile diyebileceğimizi güvenli video yayıncılığı, içerik yönetimi ve Windows Azure Media Service scalability süreçleri incelenmeye çalışılmıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *