Windows Azure ile Cloud Computing Uygulamaları – 9 (Video)

İnsan hayattı tercihler ile şekilleniyor. İş ve sosyal hayattın merkezinde olan insan, süreçlerini yönetebilmek için teknolojiye başvurmaya devam ediyor. Gerçekleştirilen her süreç birbirinden bağımsız ve farklı iş yükleri altında gerçekleşmektedir.

Günümüzde gerçekleştirilen çoğu iş süreci zamandan bağımsız iş yoğunluğu ile bulunmaktadır. İş sürecinde kullanılan uygulamalar ise süreç ile ilgili başarılı ve performanslı sonuç vermesi beklenmektedir. İş süreçlerinde süreç ile ilgili başarılı sonuç alınabilmesi sadece başarılı şekilden geliştirilen uygulaması ile sağlanamamaktadır.

İş uygulamalarının yaşam sürecinin geliştirilmesi ile başlayarak, yaşamını sürdüreceği altyapıya taşınması ile devam etmektedir.  İş uygulamalarının farklı iş yüklerinde çalışabilmesi için esnek uygulama altyapılarına ihtiyaç duymaktadır.  Günümüz şartlarında iş uygulamaların esnek
uygulama altyapılarına sahip olabilmesi amacı ile Cloud Computing altyapısı oluşturulmuştur.

Cloud Computing altyapısı birçok şirket tarafında yorumlanarak, çeşitli uygulamalar hazırlanmamıştır. Özellikle Microsoft, Windows Azure Platform uygulaması ile yüksek kullanıcı deneyimi sahip ve esnek uygulama altyapısı oluşturulmaktadır.

Gerçekleştirilen anlatımın örneklendirilebilmesi amacı ile “WindowsAzure.FunnyApp” uygulaması geliştirilmiştir. Söz konusu uygulama ile ilgili olarak, aşağıdaki bağlantıyı
kullanarak, uygulama kaynak kodlarını edinebilirsiniz.

Github / https://github.com/ibrahimatay/WindowsAzure.FunnyApp

Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaların yayın serisi olan “Windows Azure ile Cloud Computing Uygulamaları – 9” ile Windows Azure Platform içerisinde Windows Azure Cloud Services uygulama altyapısı kullanarak esnek uygulama altyapısının yayınlama süreci ile ilgili bilgiler verilmiştir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *