ASP.Net MVC 4 ve Geleceği

Kullanıcıların isteklerine bağlı olarak, sürekli teknoloji değişmektedir. kullanıcıların Dünya’ ya her yerden ulaş isteği zaman ile mobile teknolojilerin değer kazanmasına neden oldu.

Son kullanıcıların isteklerine bağlı olarak, Mobile teknolojilerinin değer kazanamsına neden olmuştur. Kişilerin “Dünya ‘ya her yerden erişme ulaşma” istekleri geliştirilen uygulamaların yeniden şekil almasına neden oldu. Söz konusu durum, uygulama geliştiricilerin değişik yönlere hareket etmesini neden oldu. Geliştirme aşamasında olan bir Web uygulamasının, Mobile kullanıcılar tarafında da kullanabilmesi için Mobile uygulama hazırlama gerekmekteydi. Kullanıcı gerkesimlerinin yeniden şeklillenmesi ile uygulama geliştiriciler alternatif uygulama geliştirme ortamaları oluşturmaya başladı.

Geliştirici tarafından farklı çözümler bulunmaktaydı. Geçtiğimiz dönemde kullanabileceğimiz bazı çözümler internet seminerleri ya da yazılar ile sizlere ulaştırmaya çalışmıştım. Aşağıda çalışmalar ile ilgili başlıkları(bağlantıları) bulabilirsiniz.

  • Web uygulamalarında Mobile Cihaz Kontrolü(bağlantı)
  • jQuery ile ASP.NET Uygulamaları Geliştirme Internet Semineri Notları(bağlantı)
  • jQuery ve Mobil Web Uygulamaları Internet Semineri Notları(bağlantı)

ASP.Net MVC 4 sürümün geliştiricilere sunulması ile birlikte, geliştirme süreci iki yönlü olarak zaman tasarrufuna girmesini sağladı. Bu süreç geliştirilen web uygulamasına, küçük eklemeler iki Mobile Web uygulamasında geliştirilmesine olanak sağladı. ASP.Net MVC 4 yenilikleri sadece Mobile Web olmasa en çok bu yönde kendisinde çok söz ettirecek bir hale alacaktır.

ASP.Net MVC 4 ile ilgili gelişmelerin duyulması ile sizleri daha fazla bilgilendirmeye çalışacağım.

Teşekkürler

IBRAHIM ATAY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *