Yazılımcılar için IIS 7 ve IIS 7.5 Yenilikleri ve Kolaylıkları Semineri Notları

İçerisinde bulunduğumuz dönem ve gelecek dönem içerisinde  uygulama geliştiricileri Web tabalı uygulamalar geliştirmeye yöneltmeye devam edecektir.  Geliştirilen uygulamaların daha kolay geliştirilmesi ve yönetilmesi amacı ile IIS büyük bir çözüm olarak sunulmaktadır.  Geçtiğimiz tarihlerde söz konusu kolaylıkları Web uygulama geliştiricilere anlatmak amacı ile “Yazılımcılar için IIS 7 ve IIS 7.5 Yenilikleri ve Kolaylıkları” konulu internet semineri sunmaya çalışmış bulunmaktayım. Bu yazı ile de seminerde kullanmış olduğum metaryelleri sizler ile paylaşmak istemekteyim.

İnternet seminerinde (Internet Information Services)IIS Web Server kullanımı sırasında işlerimizi kolaylaştırak bazı eklentilerde bahsetmiştim. Aşağıda söz konusu eklentiler ve eklentiler ile ilgili bağlantılar bulunmaktadır.

Web uygulama geliştirmek ve geliştirilen uygulamanın sunucu üzerinde konumlandırılması ve ortaya çıkacak olan hatalara karşı geliştiricinin önceden temkinli olması gerekmektedir.  Bu durum ile ilgili olarak (Internet Information Services)IIS iyi tanınması gerekmektedir. Konu ile ilgili olarak info@ibrahimatay.org eposta adresine sorularınızı yönetebilirsiniz.

Saygılarımla

IBRAHIM ATAY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *