Windows Azure ile Cloud Computing Uygulamaları – 1 (Video)

Zaman içerisinde yeni gelişmelere şahit oluyoruz. Söz konusu gelişmeler, yeni teknoloji ve fikirleri ortaya çıkarmakta. Geçmişte masaüstünde bulunan simgelere tıklayarak, başlattığımız uygulamalar, artık Web tabanlı olarak çalışmakta ve sadece çalışma bilgisayarımızdan değil, istediğimiz noktadan erişebilir hale geldi.

Süreçlerin hızlı ilerlemesi, bizlerin hızlı adapte olma ihtiyacını ortaya çıkardı. Söz konusu sürecini, Visual Basic dan ASP.Net MVC mimarisine giden uzun ve zorlu adaptasyon olarak düşünebiliriz.

Bugün yeni bir adaptasyon sürecine girmiş bulunmaktayız. Konumuz Windows Azure, yeni bilinmezler ve edineceğimiz yeni tecrübeler olacaktır. Söz konusu süreci kısaltmak ve basitleştirmek amacı ile “Windows Azure ile Cloud Computing Uygulamaları” eğitim serisini hazırlamış bulunmaktayım. Söz konusu seri, makale ve video ile birlikte periyotlar halinde yayılacaktır.

Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları serisinin ilk bölümü olan “Windows Azure ile Cloud Computing Uygulamaları – 1” de Cloud Computing ve Windows Azure ilgili bilgiler verilmiştir.

Eğitim sürecinde, konun daha iyi anlaşılması amacı ile uygulama projesi geliştiriyor olacaktır.  Windows Azure ile Cloud Computing uygulamaları eğitim serisi ile ilgili olarak, aşağıdaki bağlantıyı takip etmenizi önermekteyim.

Github / https://github.com/ibrahimatay/WindowsAzure.FunnyApp

Bu yazı ile “Windows Azure ile Cloud Computing Uygulamaları” serisi ile ilgili bilgiler vererek, serinin ilk bölümünü paylaşmış oldum.

Architectural Styles and the Design of Network-based Software Architectures

http://www.ics.uci.edu/~fielding/pubs/dissertation/top.htm

Cloud Computing Wiki

http://en.wikipedia.org/wiki/Cloud_computing

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *