Windows Azure ile Cloud Computing Uygulamaları – 2 (Video)

Geliştirilen uygulamalar, artan iş yoğunlukları nedeni ile zaman içerisinde farklı altyapı gereksinimleri ortaya çıkartabilmektedir. Ortaya çıkan gereksinimler, uygulama performansı için büyük önem taşımaktadır. Uygulama performansı, kullanıcıların yapmış oldukları taleplere hızlı ve başarılı şekilde cevap üretmesi olarak düşünülebilmektedir.

Uygulama performansı, uygulama yaşam döngüsünü oluşturmaktadır. Bir uygulama, yaşam döngüleri içerisinde farklı performans grafikleri oluşturmaktadır. Performans grafikleri, uygulama stratejilerine bağlı olarak şekillendirilmektedir.

Windows Azure ile Cloud Computing uygulamalari serisinin bölümü olan “Windows Azure ile Cloud Computing Uygulamalari – 2” de uygulama performans grafikleri, ölçeklendirme ve gelişim süreçleri ile ilgili bilgiler verilmiştir.

Eğitim sürecinde, konun daha iyi anlaşilmasi amaci ile uygulama projesi geliştiriyor olacaktir.  Windows Azure ile Cloud Computing uygulamalari egitim serisi ile ilgili olarak, aşagidaki bağlantiyi takip etmenizi önerilmektedir.

Github / https://github.com/ibrahimatay/WindowsAzure.FunnyApp

Bu yazi ile “Windows Azure ile Cloud Computing Uygulamaları” serisi ile ilgili bilgiler vererek, serinin ikinici bölümü paylaşmış oldum.

Scalability

http://en.wikipedia.org/wiki/Scalability

Scale-Out Vs Scale-Up

http://highscalability.com/blog/2010/9/1/scale-out-vs-scale-up.html

Windows Azure Training Kit November 2012

 http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8396

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *