Yazgeliştir İnternet Seminerleri

Zaman sürekli değişiyor.  Geçmişte kullandığımız masaüstü uygulamaları, günümüzde Web tabanlı olarak karşımıza çıkmaktadır. Hızlı gelişen süreç; PC ile başlayıp, Web 2.0 teknoloji ile gelen devrimsel çalışmalar ile devam etmiştir. İçerisinde bulunduğumuz dönem olan Web 3.0, Web 2.0 sürecinde oluşturulan birçok teknoloji ile beslenmektedir.

Web 2.0 ile geliştirilen uygulamalar, kullanıcılarının deneyimlerini artırmayı amaçlamıştır. Web uygulamalarında kullanılan AJAX teknolojisi, uygulamaların yaşam döngülerinin değişmesine
neden olmuştur.

Günümüzde JavaScript sadece AJAX ile anılmamakta ve sunucu tarafında çalışan kod satırları haline gelmektedir. JavaScript ile artık Windows 8, Phone ya da hızlı Web uygulaması geliştirilmesi
amaçlanmıştır.

Yazgeliştir ekibi olarak, teknolojik gelişim sürecinin anlaşılması ve gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgiler vermek amacı ile internet seminerleri hazırlamış bulunmaktayız.

JavaScript ile Taş kırmak

Günümüzde JavaScript, AJAX çağırımlarından yola çıkarak sunucu tarafında çalışan uygulama dili halini almıştır. İnternet seminerinde BackbonejsJasminejs gibi kütüphane kullanarak, Node.js ve ASP.Net MVC tabanlı uygulamalar geliştirilecektir.      

https://www.facebook.com/events/476381365751964/

Cloud Computing ve Gerçek Yaşam

Uygulama geliştirme süreçleri farklılaşmaktadır. Geliştirilen uygulamaların, gereksinimleri sürekli değişmekte ve sürece cevap vermesi gerekmektedir. Süreçlerin kolay, az maliyetli olarak gerçekleştirilebilmesi amacı ile Cloud Computing çözümleri kullanılmaktadır.  İnternet seminerinde Cloud Computing uygulama örnekleri incelenerek, avantajları hakkında bilgiler verilecektir.

 https://www.facebook.com/events/492426937474449/

Gerçekleştirilecek olan internet seminerleri ile ilgili olarak, etkinlik ve Yazgeliştir facebook sayfalarını takip etmenizi tavsiye etmekteyim. Konu ile ilgili sorularınızı info@ibrahimatay.org eposta adresine yöneltebilirsiniz.

İbrahim ATAY

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *