Windows Azure Platform Veri Çözümleri Internet Semineri Notları

Yapılan her işlem, yeni veriler oluşmaktadır. Her eklenen veri, veri yığınlarının oluşmasına sebep olmaktadır. Artan veri miktarları, depolama ve işleme süreçlerinin sınırlarının, değişmesine neden olmaktadır.  Yaşan durum, zaman içerisinde farklı iş çözümlerin oluşmasına neden olmaktadır.

Windows Azure Platform, şirketler için birçok kolaylıklar ve minimum maliyet ile şirketlere
özgür çalışma imkanı sağlamaktadır.

İş gereksinimleri, süreklik, zaman ve maliyet gibi başlıklar, Cloud Computing mimarisinin oluşmasına neden olmaktadır. Cloud Computing sağlayıcılar ve özellikle Windows Azure Platform ile veri işleme ve depolama amacı ile birçok iş çözümü sunmaktadır.

Geçtiğimiz tarihlerde “Windows Azure Cloud Service Uygulamaları Internet Semineri Notları” isimli yazı ile “A’dan Z’ye Windows Azure ile Uygulama Süreçleri” internet seminerleri hakkında bilgiler vermeye çalışmıştır. Geçtiğimiz hafta ise, “Windows Azure Platform Veri Çözümleri” internet
semineri gerçekleştirilmiştir.

Internet semineri ile Windows Azure Platform ‘un kullanıcılarına sağlamış olduğu veri çözümleri hakkında bilgiler verilmiştir. Windows Azure Platform ile ilgili gerçekleştirilen, internet seminerlerine katılmak için “A’dan Z’ye Windows Azure ile Uygulama Süreçleri” yazısında bulunan katılım bağlantılarını kullanmanızı gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *