Windows Azure Media Service Uygulama Çalışması

Teknoloji hızla değişiyor. Meydana gelen değişme en yakınında geliştiriciler bulunmaktadır. Geliştirici olarak, teknolojiye son kullanıcıya ulaşmadan hazırlayan, uyum sağlayan ve yeni alışkanlıklar oluşturma ile ilgili olarak birçok görevimiz bulunmaktadır.

Uyum süreci çoğu zaman zor ve yorucu olmuştur. Teknoloji altyapılara uyum sağlamak için sürekli pratik yapma, yeni uygulama fikirleri oluşturmamız gerekmektedir. Teknik dokümantasyon az olan konular da çalışmak ise her zaman olmuştur.

Günümüzde medya yayıncılığı çeşitli iş gereksinimleri bulunmaktadır. İş gereksinimlerine ekonomik çözümler sağlamak amacı ile Microsoft, Windows Azure Media Service ürünü sunmuştur. Ürün hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olabilmek amacı ile “ChannelPerforming” uygulaması geliştirmiş bulunmaktayım.

Github / https://github.com/ibrahimatay/ChannelPerforming

Windows Azure Media Service ile Video Yayıncılığı Internet Seminerleri Tamamlandı / http://ibrahimatay.com/post/2013/7/3/Windows-Azure-Media-Service-ile-Video-Yayinciligi-internet-Seminerleri-Tamamlandi

Windows Azure Media Service
Kategorisi / http://ibrahimatay.com/category/Windows-Azure-Media-Services

Uygulama Windows Azure Cloud Service tabanlı olarak ve Windows Azure Media Service ile entegre çalışan basit bir video sitesi olarak geliştirilmiştir. Uygulama kaynak kodları ve Windows Azure Media Service ile ilgili diğer içerikleri yukarıdaki bağlantıları kullanarak edinebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *